Materace z TRAWĄ MORSKĄ ?

Określeniem trawa morska można objąć wiele różnych gatunków alg, które rosną u wybrzeży oceanów. Spełniają wiele zadań. Doskonale sprawdzają się między innymi jako naturalny filtr wody, usuwając z niej niepożądane substancje. Używane jako dodatek do kosmetyków, nawóz, a wreszcie całkiem popularny w Azji przysmak, mają wiele zastosowań.

Jednak algi morskie to przede wszystkim jeden cenny pierwiastek. JOD. Bez niego organizm ludzki nie może normalnie funkcjonować. I choć przez całe życie zapotrzebowanie ciała człowieka na jod to zaledwie kilka gramów, to są one niezwykle ważne. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materaca z trawy morskiej. 

JOD – PIERWIASTEK NA WAGĘ ZŁOTA

Najwięcej jodu zawiera woda morska. Im dalej od morza, tym jego ilość maleje. Najuboższe w ten cenny pierwiastek są tereny najbardziej oddalone od wód oceanicznych. Dziś dostarczany jest nam głównie z jodowaną solą morską.

Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Hormony przez nią produkowane są odpowiedzialne między innymi za wzrost nowych komórek, czy zdolność rozmnażania się. Brak pierwiastka u dzieci zaburza ich prawidłowy rozwój i prowadzi do upośledzenia umysłowego. Wielką rewolucją stało się więc jodowanie soli, a w dłuższym okresie czasu, na terenach oddalonych od morza, zanotowano znaczny spadek zachorowań spowodowanych niedoborami jodu.

JAK DZIAŁA TRAWA MORSKA W MATERACU ?

Podobnie jak inne naturalne materiały, trawę morską umieszcza się w materacu jako cienką warstwę odpowiednio przygotowanego wcześniej materiału. Bardzo często występuje w towarzystwie włókna kokosowego, końskiego włosia czy wełny.

Jod zawarty w trawie morskiej powoli i stopniowo uwalnia się. W takiej naturalnej formie tworzy coś w rodzaju tarczy ochronnej przeciwko alergenom. Wkłady z tej rośliny poleca się więc szczególnie astmatykom oraz osobom, które mają inne schorzenia układu oddechowego, ponieważ pozytywnie wpływa na proces oddychania. Doskonale sprawdza się także w modelach dla niemowląt i dzieci. Przewiewna, lekka warstwa trawy morskiej nie tylko wspomaga przepływ powietrza, ale także staje się naturalnym i bezpiecznym źródłem rzadkiego pierwiastka.

Jeśli interesuję Cię jakie właściwości ma materiał z końskiego włosia to zapraszamy do lektury naszego artykułu.