Bakterie oraz roztocza w pościelach

Bakterie oraz roztocza w pościelach to nasi nieprzyjaciele, których nie widać gołym okiem. Ukrywają się niemal wszędzie i powodują wiele groźnych dolegliwości. Najbardziej niebezpieczne są dla małych dzieci, w szczególności gdy mają one alergię. W przypadku gdy grozi dziecku astma lekarze zalecają zmianę łóżka, pościeli a nawet odkurzacza.

Podczas snu tracimy około 1,5g naskórka, którym to właśnie żywią się roztocza.

Ich odchody przyczyniają się do powstawania wyprysków na skórze, kataru oraz zapalenia spojówek.

Na rynku istnieją specjalne pokrowce, które nałożone na materac zapobiegają przenikaniu roztoczy.

Jak się okazuje odkurzanie nie zapewnia dostatecznego pozbycia się roztoczy, chyba, że jest to odkurzacz wodny. Od czasu do czasu należy spryskać pościel, materac oraz tapicerowane meble allergoffem w aerozolu, który to chroni przed alergenami kurzu domowego.

Piorąc pościel należy pamiętać by temperatura przekroczyła 60 stopni gdyż dopiero wtedy zabije ona bakterie.

Roztocza nie tolerują bardzo wysokich i bardzo niskich temperatur. Zabijają je upały powyżej 25 stopni i mrozy już od -15 stopni. Minusowa temperatura pomaga również usunąć drobnoustroje i wirusy powodujące różne choroby. Dlatego też aby pozbyć się ich z zabawek, poszewek czy też bielizny pościelowej można włożyć te przedmioty do zamrażarki na kilka godzin. Pamiętaj jednak by po wyjęciu starannie je opłukać i wysuszyć. Skuteczne jest również przecieranie wszelkiego rodzaju dekoracji wilgotną szmatką gdyż alergeny rozpuszczają się w wodzie.

Należy również starannie wyprasować poszewki, ręczniki kąpielowe oraz piżamę, w której śpimy. Wysoka temperatura pomoże nam w pozbyciu się małych niechcianych gości.

Osoby mające alergie na kurz są narażone na nieżyt błony śluzowej żołądka oraz wypryski atopowe. Nowością w walce z roztoczami są bakterie probiotyczne, zawarte środkach czyszczących, które to usuwają nośniki odchodów bakteryjnych z powietrza.

Nocny wypoczynek wpływa na naszą urodę i koncentracje, która to potrzebna jest do prawidłowego funkcjonowania. Większość naszego czasu spędzamy w łóżku. W tym czasie odpoczywamy, relaksujemy się i oczywiście śpimy. Dbając o czystą pościel dbamy o nasze zdrowie.

Rodzajem materaca który jest praktycznie wolny od problemów związany z bakteriami i roztoczami jest ten wykonany z trawy morskiej. Więcej o właściwościach tego typu materacy przeczytacie w artykule o trawie morskiej.